Ema Bevanda iz Đurđevca pobjednica na Čarobnom prstenu

10.13.2018.

Jučer su u hotelu Vila u Valpovu završeni ovogodišnji Valpovački Dani šaha koji se igraju u sklopu obilježavanja Dana grada Valpova. Pobjednica 21. ženskog šahovskog turnira „Čarobni prsten” sa 5,5 poena iz 7 partija je Ema Bevanda iz Đurđevca. Drugo i treće mjesto sa bodom manje osvojile su Ana Iveković iz Zagreba i Heike Roklicer iz Donjeg Miholjca. Specijalnu nagradu na turniru osvojila je Blanka Puljić iz Donjeg Miholjca koja je nastupila na svim prvenstvima, ukupno 21 puta. Na 15. kadetskom turniru „Iovalium” nastupio je 91. kadet, a nakon 7 kola prvo je mejsto osvojio Petar Kovač iz Županje sa 6,5 poena iz 7 partija. Drugo i treće mjesto sa 6 poena podijelili su Dominik Milinković iz Nove Gradiške i Matej Borzan iz Osijeka. Sa 3 osvojena poena u konkurenciji 3 igrača prvo i drugo mjesto na 11. juniorskom turniru „107-a” podijelili su Andrej Borzan iz Osijeka i Igor Galonja iz Donjeg Miholjca. Pobjednik 6. turnira nada „Naša djeca” sa 4 poena je Gabrijel Cmiljanić iz Donjeg Miholjca. Drugo mjesto sa istim brojem poena osvojila je Nora Borš, također iz Donjeg Miholjca.